» » سومین همایش علمی بین‌المللی اربعین برگزار می‌شود
قرائت
تفسیر وتدبر
سخنرانی و نشست
همایش و کنگره
مسابقه و جشنواره
پایان نامه و کتاب
انتخاب استان
تهران
قرائت
تفسیر
سخنرانی
همایش
مسابقه
پایان نامه

1398/07/15
سومین همایش علمی بین‌المللی اربعین برگزار می‌شود

سومین همایش علمی بین‌المللی اربعین دوشنبه هشتم مهرماه، در دانشگاه علامه طباطبایی برگزار می‌شود.

به گزارش ایکنا؛ سومین همایش علمی بین‌المللی اربعین روز دوشنبه هشتم مهرماه، به همت دانشگاه علامه طباطبایی و در کتابخانه مرکزی این دانشگاه برگزار می‌شود.

از جمله محور‌های این همایش می‌توان به «بعد کلامی و فقهی اربعین»، «بعد فرهنگی، تربیتی و رسانه‌ای اربعین»، «اربعین، امامت و ولایت»، «اربعین، رسانه، ارتباطات و فضای مجازی»، «آداب و سنن اربعین از منظر فقه»، «میراث معنوی اربعین»، «اربعین و امر به معروف و نهی از منکر»، «مردم‌شناسی فرهنگی و مبانی کلامی نهضت عاشورا از منظر مذاهب اسلامی»، «آثار تربیتی در فرهنگ اربعین»، «اربعین و فرهنگ ایثار و از خود گذشتگی»، «بعد جامعه‌شناختی و روانشناختی اربعین» و «زیارت، فرهنگ زیست جمعی» اشاره کرد.
همچنین «تکریم زائر اربعین و مشارکت مردمی»، «زیارت و تکریم و محافظت از محیط زیست»، «نقش دانشگاه در تبیین فرهنگ اربعین»، «چالش‌های فرهنگی اربعین»، «اربعین و تولید و ارتقای سرمایه اجتماعی»، «اربعین و عملکرد رسانه‌های جهانی»، «حضور و نقش اجتماعی خانواده، زنان، کودکان و نوجوانان در اربعین»، «اربعین و گردشگری مذهبی»، «اربعین و پیوند‌های فرهنگی و عاطفی اقوام و ملت‌ها»، «اربعین و مباحث اقتصادی و چالش‌های اجتماعی اربعین»، «اربعین و اقلیت‌ها و مباحث حقوق بشری»، «زائران و میزبانان اربعین»، «اربعین، آینده‌پژوهی و مطالعات آرمان شهری»، «آداب و رفتار زائر»، «اربعین از منظر فلسفه علوم اجتماعی»، «سفر اربعین و الزامات آن»، «تعامل زائر و میزبان اربعین» و «میزبانی زائران اربعین»، دیگر محور‌های این همایش است.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت برنامه همایش اربعین، سخنرانان و ... می‌توانند به پایگاه اطلاع‌رسانی این همایش به نشانی arbaeen.atu.ac.ir مراجعه کنند.

بازدیدها: 72 نظرات: 0