» » همایش «مطهری و مطالعات قرآنی معاصر» برگزار می‌شود
قرائت
تفسیر وتدبر
سخنرانی و نشست
همایش و کنگره
مسابقه و جشنواره
پایان نامه و کتاب
انتخاب استان
تهران
قرائت
تفسیر
سخنرانی
همایش
مسابقه
پایان نامه

1397/02/15
همایش «مطهری و مطالعات قرآنی معاصر» برگزار می‌شود

گروه دانشگاه ــ همایش ملی «استاد شهید مطهری و مطالعات قرآنی معاصر» به همت انجمن ایرانی مطالعات قرآنی و فرهنگ اسلامی و همکاری مراکز و نهاد‌های قرآنی در اردیبهشت ۱۳۹۸ برگزار می‌شود.

به گزارش ایکنا؛ انجمن ایرانی مطالعات قرآنی و فرهنگ اسلامی در نظر دارد به پاسداشت مقام متعالی استاد شهید مرتضی مطهری در یک‌صدمین سالگشت تولد وی همایشی با عنوان «استاد شهید مطهری و مطالعات قرآنی معاصر» را در سال ۱۳۹۸ برگزار کند. هدف این همایش معرفی آثار و اندیشه‌های قرآنی استاد و تبیین نسبت آن با مطالعات قرانی معاصر و رویکرد آن تحلیلی انتقادی خواهد بود. بنیاد علمی و فرهنگی استاد شهید مطهری، کرسی مطهری پژوهی در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی، برخی دانشگاه‌ها، انجمن‌های علمی و موسسات قرآنی با انجمن ایرانی مطالعات قرآنی و فرهنگ اسلامی در برگزاری این همایش همکاری می‌کنند. بر اساس پیش‌بینی اولیه این انجمن، تا سال آینده حداقل ۵ پیش همایش در مراکز مختلف از جمله دانشگاه خوارزمی، دانشگاه الزهرا (س)، دانشگاه کاشان، دانشگاه اصفهان و پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می‌شود.

نخستین پیش همایش ملی «استاد شهید مطهری و مطالعات قرآنی معاصر» به دعوت انجمن ایرانی مطالعات قرآنی و فرهنگ اسلامی در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می‌شود که در این نشست علاوه بر رایزنی در خصوص تنظیم امور همایش و نیز چگونگی همکاری دانشگاه‌ها و مراکز مختلف از دو کتاب استاد شهید مرتضی مطهری رونمایی خواهد شد.

بازدیدها: 103 نظرات: 0